Dlaczego warto budować domy szkieletowe ?

Budowa domów szkieletowych

jest coraz bardziej popularna w Polsce, a coraz więcej ludzi decyduje się na tę metodę budowy swojego wymarzonego domu. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie powinni rozważyć budowę domu szkieletowego, a my chcielibyśmy przedstawić kilka najważniejszych z nich.

Trwałość

Domy szkieletowe są zbudowane z trwałych materiałów, takich jak drewno suszone klasy C24, wykorzystanie tego materiału przekłada się na trwałość budynku wyrażaną w dziesiątkach lat. W trakcie remontu 70 letnich budynków zlokalizowanych w  Norwegii 70 lat temu z najwyższej jakości materiałów zauważyliśmy  brak jakiejkolwiek erozji Konstrukcji jak i również izolacji.  

Szybki czas budowy

Budowa domu szkieletowego jest znacznie szybsza niż tradycyjna metoda budowy. Dzięki temu, że szkielet jest montowany na miejscu, nie trzeba czekać na wyschnięcie murów, co pozwala skrócić czas budowy nawet o połowę. Jesteś w stanie zamieszkać w swoim domu nawet pół roku od rozpoczęcia budowy

Oszczędność energii

Domy szkieletowe są znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne domy. Są one zbudowane z lekkich materiałów, przekrój ściany składa się wyłącznie z materiałów podwyższających termoizolacyjność (brak mostków izolacyjnych) to z kolei pozwala na znaczne oszczędności energii i niższe rachunki za ogrzewanie.

Elastyczność

Domy szkieletowe są bardziej elastyczne niż tradycyjne domy. Można łatwiej dostosować projekt do indywidualnych potrzeb i preferencji, a także łatwiej go zrealizować. W razie potrzeby łatwo jest zmienić układ pomieszczeń ze względu na prostą budowę konstrukcji.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, budownictwo szkieletowe jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą szybko i efektywnie wybudować swój własny dom, z dbałością o ekologię oraz indywidualne potrzeby i preferencje. Korzystanie z usług naszej firmy pozwoli Ci na pełne zadowolenie z budowy Twojego wymarzonego domu.